W-TEAM

NETWORK MARKETING

92- بهترین شیوه های هدف گذاری

با خودتان در آینده ملاقات کنید

هدف گذاری کاربردی

این تمرین در عین سادگی ابزاری بسیار توانمند برای تغییر زندگیتان است.با اجرای این تمرین زمان بیشتری به خانوادتان اختصاص دادن، از زیر بار قرض های سنگین نجات پیدا کردن با یک مراقبت سلامتی ، تحصیلات عالی ، مشکلات زناشویی.

 

همین که بدانید چه چیزی واقعا ، واقعا ، واقعا می خواهید بلافاصله راه های رسیدن به آن پیش رویتان قرار می گیرد . مغز انسان بی نهایت توانمند است . به آن اعتماد کنید.

انجام تمرین .

در خلوتترین و دنج ترین نقطه خانه

در انجام تمرین ساده باشید.

v       تمام سوالات را بخوانید ببینید تا چه اندازه ساده هستند آنگاه در مورد آنها عمیقا فکر کنید.

v       اولین بار که سوالی را می خوانید به هیچ عنوان به دنبال پاسخ نباشید . توصیه میکنم یکی دو روز بعد به سوالات جواب دهید حاصل کار بسیار سودمند تر و با ارزش تر خواهد شد.

v       بگذارید مغزتان یک تا دو ساعت به تجزیه و تحلیل سوالات بپردازد . به پیاده روی بروید حتی می توانید هنگام خواب سوالات را نزد خود داشته باشید . و با فکر کردن به آنها به خواب بروید .

v       پرسش ها را جایی بگذارید که بتوانید آنها را ببینید اما یادتان باشد برای جواب دادن به آنها عجله نکنید یکبار تعلل کردن نه تنها بد نیست بلکه ثمر بخش نیز هست .

v       یک تا دو ساعت صرفا به پر کردن فرمها اختصاص دهید .

v       شما باید  زمان و مکان مناسبی اختیار کنید. زمان و مکان مناسبی که امنیت و آرامش برایتان به ارمغان بیاورد.

v       خودتان را وادار نکنید که به یک باره کار را به انجام برسانید اگر بخشی از پرسشها را جواب دادید و بعد ازمدتی تصمیم گرفتید استراحت کنید یا به سراغ کار دیگری بروید هیچ اشکالی ندارد زمانی این کار را از سر بگیرید که وقت کافی داشته باشید و بتوانید تمرکز حواس پیدا کنید .

v       هنگامی که به تمام پرسشها جواب دادید بار دیگر پاسخهایتان را مرور کنید . در جستجوی الگو هایی باشید که چندین و چند بار آنها را نوشته اید به مقوله هایی توجه کنید که از دوران مدرسه ذهن شما را مشغول کرده اند مقوله هایی که مدام شما را خطاب قرار می دهند . آرزوها و خواسته های عمیق قلبیتان را پیش رویتان آورده و دور آنها خط بکشید .

v       کاغذهایتان را در جای امنی قرار دهید و در حالی به خواب بروید که به آنها فکر می کنید پس از چند روز مجددا به سراغشان رفته و بار دیگر آنها را بخوانید هر تغییری که مایلید اعمال کنید حتی می توانید برخی را حذف کنید و دوباره پاسخ دهید این کار را چندین و چند بار انجام دهید .تا زمانی که مطمئن شوید تمام آنچه بر روی کاغذ نقش بسته اند انعکاس دقیق رویاها و خواسته هایتان است .

v       سر انجام زمانی که آماده شدید نتیجه کارتان را با کسی که مورد اطمینانتان است در میان بگذارید آنها را با صدای بلند بخوانید و از او بخواهید اعلام نظر کند .

v       اگر دلتان می خواهد کاری بکنید ، بکنید . اگر انجام این تمرین شما را به سوی هدفگذاری رهنمون ساخت و توانستید سکان زندگیتان را در دست بگیرید آمال و آروزهایتان را دنبال کنید آن کاری را انجام دهید که نیاز مند انجامش هستید زندگی شما متعلق به خودتان است بدنبال آن چیزی بروید که از صمیم قلب خواهانش هستید .

v       با گذشت چند هفته یا چند ماه هنگامی که زمان مناسب را یافتید بار دیگر این تمرین را از اول تا به آخر انجام دهید. سوالها را روی کاغذ بنویسید  و مجددا درباره آنها فکر کنید از خودتان سوالات با اهمیت و عمیق بپرسید به پاسخهایتان بیندیشید و مسیر حرکت خود در طول زندگی را مورد تجدید و بازبینی قرار دهید.

v       زندگی شما متعلق به خودتان است و نه کس دیگری این شما هستید که بایستی بارها و بارها هدفگذاری کرده و راه خود را مشخص کنید.

v       لطفا این تمرین را جدی بگیرید .سعی کنید که تمام هم و غمتان سرنوشتی باشد که خودتان برای خودتان برگزیده اید هر کسی مسئول سرنوشت و زندگی خودش است .

    دکتر فیلیپ هامبرت

http://www.philiphumbert.com/

بخش اول " فضای فردی "

25 مورد که منزل یا محیط فردی ایده آلتان را توصیف می کند را بنویسید .

می تواند شامل افراد شکلها ، صداها ، رایحه ها ، رنگها ، ارتباطات فضایی یا عدم وجود برخی مقولات مثلا سر و صدا .

به افکارتان اجازه پرواز دهید منزل و یا موقعیت شغلی ایده آل خود را توصیف کنید یک جای خالی روی صفحه نگذارید .

1.       ...

2.       ...

 

بخش دوم " پیشرفت ها شغلی و حرفه ای "

25 مورد را که در حوزه کاری و زندگی حرفه ایتان جزء بهترین ها و مطلوب شما هستند نوع شغل ، سطح اعتباری ، فشار عصبی مربوط به آن ، چالشها و مسئولیت ها یی که می خوایید عهده دار شوید و یا حتی دوست ندارید که زیر بارآنها  بروید همه و همه مواردی هستند که می توانید توصیف کنید . میزان درآمد ، رضایت فردی و بازده کارتان بیندیشید چشم انداز شغلی خود را ظرف مدت 5 تا 10 سال آینده ترسیم کنید تمام جزئیات را پیش روی خود بیاورید.

1.       ...

2.       ...

بخش سوم  " روابط اجتماعی و فردی "

25 مورد را که در حوزه روابط اجتماعی خانوادگی و دوستی جزء بهترین ها و مطلوب شما هستند بنویسید دوست دارید به چه ارگان هایی در ارتباط قرار بگیرید و چرا ؟

دلتان می خواهد چه تعداد دوست و آشنا داشته باشید ؟ دلتان می خواهد آنها چه ویژگی یا ارزش هایی باشند ، آنها چه کسانی هستند ؟ در حوزه روابط خانوادگی یا دوستی خود در جستجوی چه هستید ؟ دوست دارید با چه چالش هایی کمتر دست به گریبان شوید ؟ شفاف و نکته سنج باشید و آن مواردی را بنویسید که با تمام وجود خواهانش هستید .

1.       ...

2.       ...

 

بخش چهارم " معنویت – صمیمیت – ابراز وجود

25 تجربه و باوری را که دوست دارید در زندگی خود جاری سازید،بنویسید. بنویسدچگونه میخواهید نهانی ترین و ِژرف ترین ارزش های خود را نشان دهید؟ دوست دارید در زندگی بیشتر به چه مسائلی بپردازید؟ دوست دارید چه مسائلی کمتر در زندگی روی بنمایاند ؟ برای اینکه بتوانید بهتر مواظب سلامت ذهنی ، احساسی ، جسمی و روحی خود باشید چه چیزهایی باید تغییر کند . چه عواملی به شما کمک می کند تا شخصی تمام معنا آگاه و مطلع شوید ؟

1.       ...

2.       ...

3.       ...

 

 

بخش پنجم انشاء

حال زمان آن رسیده که انشاء بنویسید واقعا، واقعا، واقعا در زندگیتان چه می خواهید .  در بخش های گذشته فکر کردید و خانه و محیط فردی خود را توصیف کردید باز اندیشی کردید و محیط کاری و شغل ایده آل و دامنه ارتباطات خود را با تمامی جزئیات بر روی کاغذ آوردید مدتی وقت صرف کردید و به معنویت ، سلامت ، ثروت خود اندیشیده اید حال می خواهید از تمام این جزئیات چه استفاده هایی ببرید

آنچه نوشته اید به دقت مرور کنید آنگاه با لختی فکر کردن بزرگترین رویاها و مهم ترین خواسته های خود را خلاصه وار بیان کنید . زندگی مطلوبتان را توصیف کنید حتی می توانید هنگام توصیف آنها از زبانی خاص نشانه ها ، تصاویر یا هر چیز دیگر استفاده کنید .

اگر دیدید اندیشیدن در مورد آنچه که برای زندگیتان می خواهید مشکل است تصور کنید که در طول سالی که پیش دارید یا حتی در طول 5 سال آینده دوست دارید چه چیزهایی به دست بیاورید چه چیزهایی از زندگی خود حذف کنید یا چه تغییراتی در آن ایجاد کنید.

 تمامی این موارد را با جزئیات هر چه تمامتر بنویسید .

گامهای بعدی :

حال باید دست به کار شوید : اکنون باورهای عمیقی از محیط فردی ، فضای کاری ، حوزه ارتباطات و زندگی شخصی تان پیش روی خود دارید و آنها را با تمام وجود حس می کنید می دانید در زندگی تان چه می خواهید . این بزرگترین گام در پیش رفتن بسوی آینده ای درخشان است . حرف من را باور کنید به محض این که ذهنتان درباره آنچه که خواهان انجامش هستید شفاف شود بی هیچ تردیدی با آن جامه عمل بپوشانید می دانید به هرچه بیندیشید همان می شود؛ به درستی این جمله ایمان داشته باشید.

ضمن اینکه برخورداری از استراتژی های موثر و ابزارهای عملی ، ذهنتان را بیشتر باور می کند . در ذیل تعدادی از این استراتژی ها آمده که می توانید آنها را سرلوحه کارهای خود در زندگی قرار دهید.

 تمامی مطالبی را که نوشته اید بار دیگر مرور کنید و پنج کاری را که می خواهید بدون فوت وقت و همین امروز انجام دهید بنویسید این کارها می تواند بسیار ساده و پیش پا افتاده باشند .( مثل جمع کردن لباسها ) اما همین اعمال ساده به مغزتان می گوید که شما در عمل به آنها مصمم هستید و هیچ چیز مانع انجام از انجام ندادن آنها نیست پس بنویسید ظرف 24 ساعت آینده کارهای زیر را انجام خواهم داد .

1.       ...

2.       ...

3.       ...

4.       ...

5.       ...

سپس اهداف خود را تثبیت کرده و در راستای آنها گام بردارید .یادتان باشد که روم در یک روز ساخته نشد و قدر مسلم شما نیز نمی توانید آن زندگی را که قلبا خواهانش هستید در طول یک روز یک هفته یا حتی هیمن امسال بدست بیاورید .

ساختن یک زندگی یک عمر طول می کشد . ساختن زندگی نیازمند گام های کوچک اما هدفمند ؛آهسته

و پیوسته است باید عزم خود را جزم کنید در طول مسیر بسیاری هستند که سر راهتان قرارمی گیرند سعی می کنند شما را حیران و سرگردان کنند.سعی می کنند مانعی در برابر اقدامات شما قرار دهند ویا حتی از شما میخواهند که زندگی آنها را سرلوحه خود قرار دهید.به این قبیل افراد توجهی نشان ندهید.

اهداف خودتان را شفاف کنید .مواردی که لازم است برای رسیدن به اهدافتان تغیربدهید آغاز کنید. متوقف کنید،مطابقت دهید یا حذف کنید همه را یادداشت کنید یادتان باشد این یک فراینداست و شما ملزم به انجام مرحله به مرحله آن هستید.

یک سفر هزار مایلی همیشه با یک قدم شروع میشود وبه پایان رساندن سفر هزار مایلی تنها نیازمند آن است که قدم در راه بگذارید و به پیش بروید بنابراین 5 موردی را که میخواهید ظرف یک ماه آینده انجام دهید و فکر میکنید که شما را در نزدیک شدن به اهدافتان یاری  میرساند بنویسید

در 30 روز آینده کارهای زیر را انجام خواهم داد.

1.       ....

2.       ....

3.       ....

4.       ....

5.       ....

حال باید به این فرایندادامه دهید بایداقدامات اولیه را هر روز انجام دهید.

هیچ کس از شما نمی خواهد که کاری سخت، پیچیده یا خطرناک انجام دهید. بلکه شما هستید که به خودتان فرمان میدهید "جورابهایت را از وسط اتاق بردار "یا " ظرف یک هفته لاغر شو" یا " 100 دلار در ماه پس انداز داشته باش"یا "روزی یک ساعت کتاب بخوان " هدف شما اینست که دست به کار شوید اولین گام را بردارید . سفری 1000 مایلی را آغاز کنید و همان زندگی را برای خود یسازید که از اعماق وجودتان خواهانش هستید.

حال نوبت آن رسیده که همین مراحل را انجام دهید ،ولی این بار مواردی را بنویسید که دوست دارید ظرف یک سال آینده انجام دهید یا به آنها برسید.

میخواهید چه کاری انجام دهید چه دانشی فرا بگیرید چه چیزهایی را تغییرات کلی یا جزئی دهید همه این نکات را یادداشت کنید صادق باشید شفاف باشید ،دقیق و مو شکاف باشید .

کارهای یکسال آینده :

1.       ...

2.       ...

3.       ...

حال نقشه ای در اختیار دارید و ابزاری که میتوانید با کمک آنها زندگی را واقعا ،واقعا،  واقعا می خواهید طراحی کنید در مسیر آن پیش بروید و لذت ببرید هر چند بار که دوست دارید می توانید این تمرین را تکرار کنید . هر بار که صلاح می دانید می توانید پاسخ هایتان را تغییر دهید. شما خود می دانید که چه می خواهید وسکان زندگیتان در دست خود شماست.

در صورت نباز به آموزش و راهنمایی با دکتر فلیپ هامبرت مکاتبه کنید و پاسخ تان را دریافت کنید.

 

منبع : ماهنامه موفقیت شماره 72

 با تشکر از سروش عزیز

 

دو تمرين برای هدف گذاری توسط مديران

هدف ها  انرژی  لازم برای حرکت چرخ زندگی  را تامين می کنند . اگر هدفها از ميان بروند ، جايگزين شوند و يا بدتر از همه ، مردود شمرده  شوند، مديران  همه  انگيزه های خود را برای يادگيری  يا تغيير  از دست خواهند داد.هدفها ی يک مدير  بايد مبتنی  بر  هدفهای  گروه ، سازمان و اجتماع و در راستای  نيازها و قابليت های خود  و زير مجموعه اش  باشد . او هيچ گاه نبايد  اهدافی  کاملا شخصی و مغاير  با منافع  مجموعه اش  برگزيند.

البته گاهی  اين وسوسه  برای مدير  وجود دارد که هدف های خود را بر ديگران  ، بخصوص  زيردستان اعمال کند و اولويت های مورد نظر خود را بر همه تحميل کند  که در اين  صورت  شايد در  ظاهر ديگران  هم اطاعت  کنند، اما تغيير اساسی روی  نخواهد  داد و در حقيقت  استراتژی  او به شکست  منجر خواهد شد .  اگر خواهان تغيير  راحت و سنجيده  هستيد ، بايد  چرخ  يادگيری  شخصی  خود  را به حرکت درآوريد .برای  خودتان ، فضا ،مقصود، هدفی برای رسيدن و پرسشی برای  پاسخ  دادن  ايجاد کنيد .انجام پاره ای  تمرينات  به شما در رسيدن به اين مقصود  کمک می  کند.

تمرين يک

روی  يک  صفحه کاغذ، خطی رسم کنيد که زندگی  شما را از ولادت  تا مرگ نشان دهد. جايی را که اکنون در آن قرار داريد  ، با يک  ضربدر  روی  اين خط مشخص کنيد.لحظات  کوتاهی  درباره  آن بينديشيد .اين تمرين  دقيق نيست  و صرفا  برداشتی  کلی  به دست می دهد .اغلب  مردم  خطی  می  کشند  که چيزی  به يک خط  در يک نمودار  است .( قبل از  آن که  بقيه مطلب را بخوانيد  ، خط  خود را  بکشيد .) 

 خطی که ترسيم می شود ، در طول زمان  بالا و پايين  می رود .اما اين بالا و پايين رفتن ها نشانه چيست ؟ پاسخ به اين  سوال مطلبی  است  در ارتباط  با  اولويت های شما  در زندگی  و آن اولويت ها  را به شما  ارائه خواهد کرد. علامت  ضربدر را کجا گذاشته ايد؟ جای  ضربدر، گويای  چيزی درباره  آن بخش  از زندگی  شماست  که احساس  می کنيد  پيش رو داريد  و زمانی که احتمالا  به سن  و دوره خوب اختصاص  دارد. آيا  اين خط  در انتها  به سمت  بالا  می  رود  يا به سمت  پايين ؟ پاسخ به اين سوال  نيز  مطالبی درباره انديشه های پنهان شما  در مورد آينده ارائه خواهد  کرد.بيشتر مردم به شيوه های مختلف ، در اين باره احساس  خوشی دارند  و انتهای  خط خود را به  سمت  بالا می کشند.

تمرين دو

پنج چيز را که دوست داريد ، ظرف  سه  سال آينده به دست آوريد ، فهرست کنيد.با اندکی  تفضيل توضيح  دهيد  که اين دستاوردها  را  چگونه می توان  سنجيد  يا چگونه قابل مشاهده است و سپس  اقدامات  عملی  لازم  برای  آغاز  حرکت  به منظور  وصول به انها  را مشخص کنيد. اين عمل  نيز نوعی  به حرکت درآوردن  چرخ يادگيری  و ايجاد  تغيير  آگاهانه  است . انجام کاری که مدنظر داريم  ، وقتی  بدانيم  به دنبال  چه چيزی  هستيم ، به طرز شگفت آوری  آسان  است . اگر تغيير را به مثابه يادگيری  تلقی  کنيم -يادگيری  به تعبيری از آن نوعی که به آن کنترل داريم  و خواستار هستيم - نه تنها چندان دشوار نِست ،بلکه  هيجان انگيز و لذت بخش است . کسانی که عاشق  يادگيری هستند، به زندگی  عشق می  ورزند.برای آنها تغيير نه مشکل آفرين   است  و نه تهديد  تلقی  می شود،  بلکه صرفا يک فرصت  هيجان انگيز  است .اما  اين عمل مستلزم  آن  چيزی  است  که می  توان  آن  را نگرش ذهنی  مثبت  ناميد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 10:23  توسط W-Team  | 

 
برنامه نویسی موبایل با vb | برنامه گرافيكي opengl | فرم نمونه قرارداد تبلیغاتی | نحوه ثبت نام بدون کنکورکاردانی دانشگاه آزادشیراز |